Jak se tam vydat?

Výchozí bod: Lze vyrazit pěšky odkudkoliv z Bovce, z kempu Vodenca, ale popis i mapka vychází z kempu Polovnik.

Popis trasy: Z kempu vyrazíte po štěrkové cestě kolem kostela k hlavní silnici, tu rovně přejdete a pokračujete po polní cestě. Po chvíli cesta mine malý lyžařský vlek a překoná malý kopeček, za kterým narazíte na asfaltovou cestu. Po asfaltce doleva s kopce kolem kempu Vodenca, u kterého zahnete doleva na lesní značenou pěšinu.

Projdete kempy dole a kolem restaurace v kempu Liza přijdete na pěšinu, která vás přivede k lávce přes řeku Koritnica. Za lávkou doprava kolem soutoku Soči a Koritnice a pak přes první možnou lávku přejdete Soču. Po asfaltce doleva a za chvilku jste zas na pěšině, která vás dovede až k soutěsce. Kolem soutěsky se projděte, ale pak se budete muset kousek vrátit po stejné cestě a Soču překonáte po lávce o kousek níž. Tato lávka je na pravém břehu ukotvena na černou skálu, ze které se dá obvykle skákat do vody.

Pokračujte po pravém břehu a následující lávku přejdete. Kus vás teď čeká po asfaltu a štěrkové cestě. U vesnice Čezsoča přejdete silniční most a za ním odbočíte doleva po štěrkové cestě stoupající na letiště. To obejdete zprava a pak už je to do kempu jen kousek.