Jaký kaňon zvolíte?

Jsem bez zkušeností

Sušec a Fratarica jsou dva skvělé kaňony, u kterých je dobré začít, pokud jste se s tímto sportem ještě nesetkali. Do Sušce bereme děti od 8 let. Pro větší dobrodruhy je tu Fratarica, kde si zase zkusíte slaňování a skákání z trochu vyšší výšky.

Fratarica
TOP
82 €/os.
střední

Fratarica

Délka aktivity: 4 h
Doba v kaňonu: 2,5 h

Dobré rozhodnutí pokud jste sportovci a chcete trochu více adrenalinu. V kaňonu budete skákat i klouzat. Sami tu slaňujete maximálně 30 metrů a na 47m vodopádu vás spustíme.

Sušec
Pro děti od 8 let
48 €/os.
lehký

Sušec

Délka aktivity: 3 h
Doba v kaňonu: 1,5 h

Sušec je dobrý odrazový můstek canyoningu i pro úplné začátečníky. Krajinářsky nádherný kaňon se spoustou vodopádů. Nejvyšší skok má cca 4 metry. Na konci vás spustíme na 12m vodopádu.

Mám zkušenosti

K prostupu některých kaňonů musíte mít už s canyoningem zkušenosti. Nemáte? Přijeďte na dýl a zkuste nejdříve něco lehčího. Když vám to půjde, rádi vás vezmeme i do těžšího kaňonu.

Tyto kaňony jsou vhodné pro lidi, kteří si už canyoning vyzkoušeli. Jde o to, že víte, do čeho jdete. Musíte tu slaňovat, nebát se skočit a sednout si do sedáku. Z většiny z těchto kaňonů se po vstupu nedá jednoduše vystoupit – tzn. že s námi kaňonem musíte projít. Proto vyžadujeme předchozí zkušenosti, abyste nepřecenili své síly a možnosti.

horní Predelica
82 €/os.
střední

horní Predelica

Délka aktivity: 4 h
Doba v kaňonu: 2,5 h

Kaňon s krásně průzračnou vodou a úžasnými výhledy. Je poměrně vysoko, nastupuje se v 1 100 metrech. První půlku se budete hodně koupat a skákat, v druhé vás čeká 5 slanění včetně posledního 33m.

Kozjak
82 €/os.
střední

Kozjak

Délka aktivity: 4 h
Doba v kaňonu: 2,5 h

Nádherný kaňon, kde proplouváte mezi vysokými skalami na místa, kam se suchou nohou nedostanete. Sáhněte po něm, pokud rádi skáčete. Hned první skok je z 10 metrů.

spodní Predelica
92 €/os.
těžký

spodní Predelica

Délka aktivity: 5 h
Doba v kaňonu: 3,5 h

Kombinace chození, skoků i slanění z nichž se jednomu výstižně říká „pračka“. Hezky se to střídá a kaňon zakončíte 50m slaněním. Spodek je oproti h. Predelici uzavřenější, ale i tak uvidíte úžasná panorámata.

Globoški potok
92 €/os.
těžký

Globoški potok

Délka aktivity: 5 h
Doba v kaňonu: 3,5 h

Globoški potok je kaňon, který vám vezme dech. Nám ho bere pokaždé. Čeká vás několik slanění z nichž nejdelší má 50 m. Musíte být fyzicky zdatní a mít s canyoningem už zkušenosti.

celá Predelica
150 €/os.
těžký

celá Predelica

Délka aktivity: 6–7 h
Doba v kaňonu: 5–6 h

Projít celou Predelicu vám zabere celý den, ale zážitek z toho budete mít na celý život. Kaňon je tak dlouhý, že si v půlce musíme dát svačinku. Skáče se tu i slaňuje. Pro zkušené kaňonáře.

Volarja
150 €/os.
extreme

Volarja

Délka aktivity: 6–8 h
Doba v kaňonu: 4–6 h

Volarja je kaňon jak ze zapomenutého světa. Parťákem vám tu bude jen zurčení vody. Překonáte spadané stromy a slaníte mnoho vodopádů. Na konci čeká poslední 90m vodopád.

Info k aktivitě

Časy srazů: 8:30 | 14:00

Za normálních podmínek chodíme Sušec a Fratarici každý den 2×. Těžší kaňony domlouváme individuálně podle kapacit.

Minimální počet osob na canyoning: 2

Sraz – na naší základně v Bovci. Přijďte, prosím, včas.
S sebou – stačí vám plavky pod neopren, který vám dáme. Suché převlečení a ručník.

 TIP – rezervaci na červenec a srpen udělejte alespoň týden až dva předem.

Jak to probíhá v Sušci

 8:30 – sraz, rozdání vybavení a odjezd na start
9:00 – 15min výšlap k začátku kaňonu
12:00 – návrat zpátky na základnu


V ceně zahrnuto:

Vybavení – v ceně je veškeré vybavení, které obsahuje neopren 5 mm (kalhoty i bundu), přilbu, neoprenové boty, sedací úvazek a výbavu pro slaňování.

Průvodce – aktivitou vás provede jeden z našich skvělých průvodců.

Poplatky – místní taxy.

Můžete si připlatit:

 Fotky – nefotíme, protože potřebujeme mít volné ruce, abychom se postarali o vaše bezpečí. Můžete si vzít vlastní vodotěsný foťák nebo kameru, nebo vám za 20 eur půjčíme GoPro na helmu.

Pojištění – doporučujeme mít sjednané připojištění extrémních sportů. Pokud nemáte, tak vás rádi pojistíme. Cena pojištění jsou 2 eura/osoba/aktivita. Dejte nám vědět alespoň den předem, máte-li o pojištění zájem.

Pojistné limity zprostředkovaného pojištění


Pravidla pro účast

Jsem plavec! Podmínkou pro všechny vodní sporty je umět plavat. Pokud neumíte plavat, domluvte se s našimi průvodci na řešení.

Kdo může na canyoning? Záleží na kaňonu, ale... Staří, mladí, střízliví. Klidně i úplný začátečník. Kdokoli, kdo se na to cítí. Vaše ratolesti mohou také. Minimum je 8 let. Pamatujte, že průvodce má poslední slovo koho vezme a nevezme do kaňonu.

Bezpečnost. Průvodce a naše agentura má právo na změnu programu v případě změny počasí, povětrnostních podmínek či jiné změně oproti běžným a bezpečným podmínkám pro provozování těchto aktivit.

Slevy a speciální nabídky

Sleva
10 % dolu

Zkombinujte dvě vodní aktivity a obě dostanete o 10 % levněji. Víc zábavy, větší sleva.

Vybrat aktivity
TOP
Adventure TRIO

To nejlepší, co údolí Bovce nabízí. Rafting, canyoning a Zip Line v jednom výhodném balíčku.

Napište si o něj
Sleva
Studenti a děti

1 vodní aktivita: –10 %
2 vodní aktivity: –15 %
+ slevička na Zip Line

Vybrat aktivity