Alpi Center – je to s námi dobrý

Ukážeme vám Slovinsko tak, jak ho neznáte. S námi ho prozkoumáte po vodě, po souši a možná i v podzemí. Všechno bezpečně se zkušenými průvodci a instruktory, kteří se vyznají a mají na to i papíry. 

 

Certifikace

   Kurz první pomoci

  Reševalec iz vode, licence C (kurz záchranáře na divoké vodě při Ministerstvu obrany Slovinska) specializované kurzy průvodců raftingu, kajaku a canyoningu

  Matěj je členem a instruktorem České asociace canyoningu a instruktorem Slovinského canyoningového svazu

Náš tým – oddaných a dobrodružných lidí

Matěj Sottner

Alpi Center Boss a instruktor
Matěj přišel do Alpi Centera už v roce 2006 a Slovinsko ho tak uchvátilo, že už tam zůstal. Je instruktorem canyoningu. Na kajaku jezdí od svých 6 a v podstatě na něm vyrostl. Oba sporty rád zkusí nejen ve Slovinsku, ale po celém světě. Kromě toho holduje skialpinismu, horské cyklistice a taky hodně jí.

angličtina
slovinština
čeština

Tomáš Pintér

Průvodce canyoningu
Tom k nám přišel z Bratislavy. Už tam ho naprosto uchvátila gymnastika a sportovní aerobik. Postupně se dostal až k závěsné akrobacii, show riggingu a lanovým technikám. Odtud byl už jen malý krůček a objevil kouzlo canyoningu, kde jak sám říká: „našel spojení všeho, co má rád“.

angličtina
slovenština

Petr Černý

Rafťák a kaňonář
Petr přišel do Alpi Centeru jako výborný rafťák a zanedlouho se ukázalo, že je to i vynikající kaňonář. Není divu, že byl loňskou sezonu několikrát za sebou zvolen zaměstnancem měsíce. V zimě ho můžete potkat jako instruktora lyžování a snowboardingu. Kromě toho je to skvělý vypravěč vtipů.

čeština
angličtina

Martin Benda

Průvodce canyoningu
Martinovi se kaňony ve Slovinsku staly druhým domovem. Je trpělivým a nápomocným průvodcem, který vás provede kaňonem se svým nezaměnitelným úsměvem na rtech. Kromě atletiky a cyklistiky se věnuje i lyžování. Zimu tráví v Peci pod Sněžkou, kde se stejnou vášní trénuje děti.

čeština
angličtina

Honza Tomek

Průvodce raftingu
Honza je vodák duší i tělem. První vodu zvládnul v 5 letech a od té doby sbírá zkušenosti jak na raftu, tak na kajaku nebo kanoi. V zimě nejraději jezdí na snowboardu. Věnuje se sebeobraně a thajskému boxu.

čeština
angličtina

Vaše dotazy

Nepotřebujete. Jediné, co potřebujete, jsou plavky na všechny vodní aktivity. Do jeskyně doporučujeme dlouhý rukáv a dlouhé kalhoty, které se mohou zašpinit a hlavně pevné boty. Na Zip Line a do lanového parku si vemte pevné boty a oblečení podle vašeho vlastního komfortu. Všechno ostatní vybavení vám půjčíme.
Stoprocentně. I pokud nemáte žádné zkušenosti, tak jste na aktivitách vítaní. Úsek na řece nebo obtížnost kaňonu tomu přizpůsobíme.
Určitě. Věkový limit je standardně 6 let pro rafting a 8 let pro canyoning. Je možné, že vezmeme i mladší nebo naopak. Naši průvodci už mají dost zkušeností, aby poznali, že si to i ti nejmenší užijí, nebo že by naopak bylo lepší, aby ještě trochu povyrostli.
Bohužel. Přijímáme jen eurové bankovky a mince všech hodnot.